automn

تبيان در بليط هواپيما

automnRight
social
about درباره وبلاگ
# موضوعات
#

تبيان در بليط هواپيما

ما عاشق بانکوک هستیم.

دوشنبه بیست و ششم 6 1397

 همیشه کاری برای انجام دادن در آن وجود دارد. هرچند گاهی فقط باید از هوای شهری و شلوغی دوری کنید و به استراحت بپردازید. برای دور شدن از شهر فرشته‌ها باید کجا بروید؟ در این فهرست بهترین سواحل نزدیک بانکوک را به بلیط هواپیما تیک بان و علی بابا و قاصدک 24  آورده‌ایم


هواهین

ساحل هواهین در خلیج تایلند بعد از بلیط هواپیما تیک بان قرار دارد. با اینکه بدون شک یک مقصد توریستی محسوب می‌شود، تایلندی‌های زیادی را می‌بینید که در اینجا زندگی و نیز تفریح می‌کنند. در دهه‌ی 1920 پادشاه ساحل هواهین را به عنوان محل شماره یک خود انتخاب کرد. از آن زمان به بعد، همه دوست دارند بدانند علت این همه سر و صدا و تبلیغات در مورد هواهین چه بوده است. در اینجا راه‌های زیادی برای پر کردن وقت وجود دارد.


 

اگر از تفریح در سواحل خسته شوید، که بسیار بعید است، فعالیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها موارد دلخواه خود را انتخاب کنید. زندگی شبانه در هواهین با وجود کافه‌هایی که در مسیرهای پیاده‌روی در ساحل وجود دارند، بسیار عالی است. همچنین فروشگاه‌های رنگارنگ و متعددی در هواهین وجود دارد که از سواحل شنی آن فاصله‌ی کمی دارند. هواهین حدود سه تا پنج ساعت با بانکوک فاصله دارد.


پاتایا

اگر به دنبال یک اقامت آرام در یکی از زیباترین سواحل تایلند هستید، حتماً پاتایا را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. با وجود آپارتمان‌های مرتفع، هتل‌ها و پاساژهای متعدد، بازدید از پاتایا حسی شبیه به بازدید از کل  فرودگاه امام را دارد. همان‌گونه که گفته شد، پاتایا تیک بان  سواحل فوق‌العاده زیبایی دارد. 

همچنین می‌توانید از شهر شلوغ ساحلی دور شده و به یکی از جزایر اطراف از جمله جزایر مرجانی لارن یا پای، که به جزیره‌ی بامبو هم معروف است، بروید. بسته به ترافیک، رسیدن به پاتایا دو تا سه ساعت طول می‌کشد.کو سامت

کو سامت یکی از جزایر محبوب ما در کل تایلند است. آب آن زلال و شفاف است. غذاهای دریایی آن فراوان و خوش‌طعم هستند. همچنین یکی از معدود جزایری است که در تعطیلات آخر هفته پر از توریست نمی‌شود. وقتی اینجا هستید حتماً به یکی از زیباترین کافه‌های این جزیره که Ploy نام دارد سر بزنید. 


هنگام شب می‌توانید از نمایش‌ها و نوشیدنی‌های فوق‌العاده‌ی این کافه با قیمت مناسب بلیط هواپیما تیک بان لذت ببرید. رسیدن به کو سامت کمی سخت‌تر است. بسته به ترافیک، رسیدن به کو سامت سه تا پنج ساعت طول می‌کشد. وقتی به بان فی برسید، تقریباً یک ساعت طول می‌کشد تا با فری به جزیره‌ی کو سامت برسید. همچنین می‌توانید با یک قایق سریع‌السیر به آنجا برسید، هرچند هزینه‌ی آن بسیار بیشتر خواهد بود.پرانبری

ساحل پرانبری درست در جنوب هواهین قرار دارد. این شهر ماهیگیری بدون شک در برنامه‌ی توریست‌ها قرار ندارد. اگر می‌خواهید از توریست‌هایی که در سایر جزایر معرفی‌شده دور باشید، این ساحل همان‌جایی است که باید با  سازمان هواپیمایی بروید.


نام این منطقه از رودخانه‌ای که از آن رد می‌شود گرفته شده است. در اینجا می‌توانید چندین اقامتگاه و هتل پیدا کنید، اما مثل اقامتگاه‌های پاتایا کنار هم انباشته نشده‌اند. در عوض در طول سواحل زیبای پرانبری پراکنده هستند و حریم خصوصی بازدیدکنندگان را حفظ می‌کنند. پرانبری تقریباً سه تا پنج ساعت با بانکوک فاصله دارد.


(0) نظر

چه کشورهایی بیشتر از گردشگری نان می خورند؟

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

سفر و گردشگری در حدود ۱۰ درصد از مشاغل را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. به طوری که از هر ۱۰ شغل یکی به این حوزه مربوط می باشد. طبق آمار جهانی ۱۰۹ میلیون نفر در جهان مستقیما در صنعت گردشگری و سفر کار می کنند؛ رقمی برابر مجموع جمعیت کره جنوبی و ایتالیا.این مشاغل نیز عبارتند از خلبان، آشپز، کارکنان هتل، راهنمای تور یا کارکنان کشتی های تفریحی. هر چند که در برخی طبقه بندی ها حسابداران، طراحان و مهندسانی که برای شرکت های گردشگری کار می کنند یا از طریق خدمات شستشو، تولید غذا یا ساخت صنایع دستی به این صنعت کمک می رسانند، نیز گنجانده می شوند. ضمن اینکه ۱۸۳ میلیون نفر نیز به طور غیر مستقیم به مالیات و عواید حاصل از این مشاغل وابسته هستند.

اما محدوده ای که کشورها به گردشگری برای ایجاد شغل وابسته هستند در سراسر جهان تفاوت های چشمگیری دارد. در صدر این لیست جزیره آروبا در کارائیب قرار دارد که بیش از ۸۹ درصد از مشاغل آن به گردشگری وابسته هستند. در انتهای لیست نیز جمهوری دموکراتیک کنگو قرار گرفته که تنها ۱٫۶ درصد از مشاغل آن از قِبل گردشگری ایجاد شده اند.

شورای سفر و گردشگری جهانی WWTC اخیرا گزارشی با عنوان تأثیر اقتصادی سفر و گردشگری منتشر کرده که نشان می دهد کدام کشورها تا حد زیادی برای ایجاد شغل به گردشگری متکی می باشند. با بلیط هواپیما آنلاین نگاهی به این لیست بیندازید

 

جزایر جهان

تعجبی ندارد که ده نام ابتدای این لیست به جزایری اختصاص دارد که در کارائیب قرار گرفته اند. مقاصدی که در اقیانوس هند قرار گرفته اند مانند مالدیو و جزایر سیشل و نیز جزیره ماکائو که مهد قماربازی دنیاست، جایگاه های ابتدایی این لیست را از آن خود کرده اند. اهمیت اقتصادی توریسم  با بلیط اینترنتی هواپیما برای این جزایر به ویژه جزایر کوچک با حکومت های در حال رشد را نمی توان دست کم گرفت. در سال ۲۰۱۲ سازمان ملل متحد بر اهمیت نقش توریسم بر معیشت پایدار ساکنان این جاذبه های توریستی تأکید کرد.

 

کامبوج

کامبوج با ۲۶ درصد از مشاغل وابسته به توریسم خود در جایگاه بیست و هشتم این لیست و اول منطقه آسیای شرقی قرار گرفته است. منطقه ای که خود شاهد سریع ترین رشد در حوزه گردشگری در دنیا بوده است. اگر چه به نظر می رسد کامبوج نسبت به کشورهای همسایه خود مانند تایلند یا ویتنام کمتر در عرصه توریسم شناخته شده باشد، اما بر اساس داده ها گردشگری یکی از منابع اصلی درآمد مردم کامبوج می باشد. کامبوج که به واسطه معبد مشهور آنگور وات (Angor Wat) شناخته شده است، چالش پیش روی خود در بخش توریسم را در نحوه توزیع عادلانه مزایای حاصل ازخرید بلیط هواپیما خارجی گردشگری در میان جوامع محلی در سراسر کشور می بیند.

 

آلبانی

در کمال تعجب در این لیست نام آلبانی را هم می توان دید. در حدود ۲۴ درصد از مشاغل یعنی یکی از هر ۴ شغل در این کشرور به نحوی به گردشگری وابسته است. آلبانی که برای نزدیک به ۵۰ سال از سایر کشورهای جهان و حتی دیگر کشورهای کممونیست جدا افتاده بود، هنوز یک مقصد با کارنامه ای درخشان برای گردشگران به شمار نمی رود. اما از آنجایی که این روزها گردشگران به دنبال سواحل یا کوه های کشف نشده می گردند، جاذبه های ناشناخته آلبانی هنوز جذابیت زیادی برای توریست ها دارد.

 

نیوزیلند

نیوزیلند اگرچه در مقایسه با کشوری مانند آلبانی کارنامه درخشان تری در زمینه گردشگری دارد، نسبت مشاغلی که در این کشور به گردشگری متکی هستند با آلبانی برابری می کند. در حدود ۵۸۴ هزار نفر یعنی یکی از هر ۴ شغل به واسطه توریسم ایجاد شده اند. جالب است بدانید که نام نیوزیلند پس از فیلم مشهور ارباب حلقه ها برجسته شد. در واقع نیوزیلند لوکیشن اصلی این فیلم بود. علاوه بر این اقتصاد در حال رشد در این کشور بوده و همین نیز به عاملی برای کسب درآمد از طریق گردشگری در میان جمعیت وسیعی تبدیل شده است. اگرچه مانند بسیاری از کشورهای دیگر مشکلات مرسوم چالشی بر سر راه رشد آینده به شمار می روند.

 

مکزیک

مکزیک که در صدر لیست گروه ۲۰ قرار دارد، ۱۷ درصد از مشاغل خود را مدیون گردشگری است. این کشور که یکی از پر بازدیدترین کشورهای جهان است و در سال ۲۰۱۵، ۳۲ میلیون نفر از آن دیدن کردند، هنوز یک بخش توریسم داخلی در حال رشد و مهم دارد. بر اساس آمارها در سال ۲۰۱۶، ۱۶ درصد از درآمد حاصل از گردشگری در این کشور بر عهده مسافران داخلی بوده است. با این حال گردشگری همواره یکی از اولویت های دولت بوده است که برای نخستین بار در سال ۱۹۷۰ به ظرفیت های کشور برای توریسم پی برد. متعاقب این امر دولت طرحی را تهیه کرد که بر توسعه تفرجگاه هایی چون کانکون و آکاپولکو تمرکز می کرد. از سال ۱۹۹۵ تا کنون ۳ میلیون شغل در نتیجه توسعه گردشگری در این کشور به وجود آمده است.

بر کسی پوشیده نیست که گردشگری و سفر برای بقا و رشد بسیاری از جاذبه های توریستی در سراسر جهان یک عامل حیاتی به شمار می رود. شورای جهانی سفر و گردشگری نیر در حال حاضر با دولت ها و کشورها همکاری می کند تا این بخش بهتر، مترقی تر و پایدار تر شود.

 

منبع: بلیط هواپیما

(0) نظر

گرانترین و لوکس ترین هواپیماهای دنیا

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

با وجود اینکه امروزه، سفرهای هوایی با محدودیت‌های زیادی مانند فضای کم برای مسافران، محدودیت‌های حمل بار و … مواجه هستند اما همچنان یکی از محبوب‌ترین وسایل حمل و نقل به ویژه برای مسیرهای طولانی به شمار می روند تا جایی که حتی تصور نبود هواپیماها برای جابه جایی مسافران نیز بسیار سخت است.
با این حال تجربه ی سفرهای هوایی و قیمت بلیط هواپیما برای همه یکسان نیست؛ ثروتمندان، نیروهای نظامی و برخی از افراد مشهور برای سفر از جت های شخصی لوکس استفاده می کنند که میلیون ها دلار قیمت دارند و از این سفرها تجربه ی خاص تری دارند.
در ادامه به معرفی گران‌ترین هواپیماهای موجود در دنیاخواهیم پرداخت.

 

* بوئینگ ۷۴۷-۸ VIP
قیمت: ۱۵۳ میلیون دلار
مدل VIP بوئینگ ۷۴۷-۸ متعلق به جوزف لو، یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران درزمینهٔ مسکن در هنگ کنگ است. این بوئینگ که به رویاپیما مشهور است، مجهز به جدیدترین تکنولوژی موجود و طراحی فوق العاده ای می باشد و برای سفرهای شخصی جوزف لو آماده شده است.
برخی از مشخصات خاص ای

لوکس:
سقف با طراحی ویژه، پلکان چرخشی، صفحه‌نمایش بر روی دیوارها.
جالب است بدانید یک بوئینگ ۷۴۷ معمولی گنجایش ۴۶۷ نفر را دارد اما مدلی که برای آقای لو طراحی شده با تعداد صندلی بسیار کمتر حس یک خانه کامل و مدرن را برای فرد  با بلیط هواپیما تداعی می‌کند.* بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ شخصی سازی شده
قیمت: ۲۲۰ میلیون دلار
بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ شخصی سازی شده، متعلق به شاهزاده ولید بن تلال در عربستان سعودی است. وی این بلیط هواپیما خارجی را در سال ۲۰۰۴ خریداری کرد و تغییراتی نظیر دو اتاق خواب لوکس، یک میز نهارخوری چهارده نفره و یک تخت پادشاهی را در آن اعمال کرد.

جالب است بدانید ۱۱ نفر خدمه پروازی به طور ثابت برای سرویس دهی به مسافران این هواپیما، استخدام شده اند.

* بوئینگ ۷۴۷-۴۳۰ شخصی سازی شده
قیمت: ۲۳۳ میلیون دلار
آخرین بوئینگ ۷۴۷ شخصی سازی شده در این لیست متعلق به یکی از ثروتمندترین افراد خانواده‌های سلطنتی در دنیا یعنی سلطان برونئی است. قیمت اولیه این هواپیما ۱۰۰ میلیون دلار بوده است که سلطان برونئی با صرف هزینه ای نزدیک به ۱۳۰ میلیون دلار، تغییرات زیادی را در نما و طراحی آن صورت داده است. در تزئین اتاق خواب‌ها، اتاق نشیمن و سرویس‌های بهداشتی این بلیط ارزان هواپیما از طلا و کریستال لالیک استفاده شده است؛ حتی روشویی‌های موجود در این هواپیما نیز از طلای خالص ساخته شده‌اند.

 

* خدای دریا (P-8A)
قیمت: ۲۹۰ میلیون دلار
این هواپیما با همکاری نیروی دریایی ارتش آمریکا و بخش نظامی و امنیتی شرکت بوئینگ ساخته‌شده است.
P-8A (خدای دریا) درواقع مدل تغییریافته هواپیمای ۷۳۷۰۸۰۰ERX  است که به سامانه ضد زیردریایی، ضد موشک‌های زمینی و حمله به کشتی‌ها و ناوهای دریایی مجهز شده است و یکی از بهترین هواپیماهای دفاعی در دنیا محسوب می شود.

 

* C-174 Globemaster 3 
قیمت: ۳۳۰ میلیون دلار
این هواپیما توسط بخش نظامی شرکت بوئینگ و به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته‌شده است و یکی از بزرگ‌ترین هواپیماهای حمل و نقل نظامی ارتش آمریکا محسوب می‌شود. از این هواپیمای بزرگ برای مأموریت‌های استراتژیک حمل و نقل بار، دسته‌های نیروهای نظامی و فرستادن محموله‌های مهم به قسمت‌های مختلف دنیا استفاده می‌شود.
در حال حاضرچیزی در حدود  ۱۸۰ تا ۲۱۰ فروند از این هواپیماهای بزرگ و غول پیکر در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد.

 * شکاریF-22
قیمت: ۳۵۰ میلیون دلار
چندی پیش هواپیمای شکاری F-22 بهترین هواپیمای جنگنده شناخته شد و علاوه بر این گران‌ترین هواپیمای نظامی دنیا نیز نام گرفت. این هواپیمای فوق مدرن یک نفره که قابلیت عملکرد در تمام شرایط آب و هوایی را دارد؛ توسط شرکت لاکهید مارتین برای نیروی هوایی آمریکا ساخته شده است.
جالب است بدانید درحدود ۱۸۷ فروند از این هواپیما تا سال ۲۰۱۲ ساخته شد اما به دلیل هزینه‌های بسیار بالا و ممنوعیت صادرات، تولید آن متوقف شد و پروژه اف ۳۵ در دستور کار قرار گرفت.
این هواپیما می‌تواند با سرعت مافوق صوت پرواز کند و تقریباً از دید هر راداری مخفی بماند.

ایرباس A380 شخصی سازی شده
قیمت: ۵۰۰ میلیون دلار
گران‌ترین جت شخصی دنیا نیز متعلق به شاهزاده ولید بن تلال عربستان سعودی است. این جت خصوصی فوق لوکس یک عمارت کامل است. دو پارکینگ خودرو، اتاق مخصوص شاهین‌های شاهزاده، اسطبل برای اسب‌ها، چندین اتاق خواب و سرویس حمام تنها بخشی از فضای داخلی این هواپیمای لوکس را تشکیل می‌دهند. این ایرباس دوطبقه تا کنون بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری ساخته شده در دنیا است.


* بمب افکن مخفی اسپریت (B2)
قیمت: ۲٫۱ میلیارد دلار
B2  بمب افکن مخفی اسپریت تاکنون گران‌ترین هواپیمای تولید شده در جهان است. هزینه‌های ساخت این هواپیما به قدری بالا بوده است که کنگره آمریکا در سال ۱۹۸۷، تعداد آن را از ۱۳۲ فروند به ۲۱ فروند کاهش داد که البته بعد از حادثه سقوط یکی از این هواپیماها در سال ۲۰۰۸، در حال حاضر بیست فروند از آن‌ها تحت اختیار نیروی هوایی آمریکا است. این بمب افکن استراتژیک، مجهز به سامانه نفوذ به مناطق حفاظتی بدون شناسایی شدن در رادار است و توانایی حمل سلاح‌های شیمیایی و اتمی را نیز دارد.


با آنکه کمی دور از ذهن به نظر می رسد اما همانطور که دیدید علاوه بر هواپیماهای مسافربری و جت های لوکس و شخصی در سرتاسر دنیا،  برخی از هواپیماهای نظامی نیز جزء گران ترین هواپیماهای موجود در جهان هستند. این هواپیماها اغلب برای ماموریت های محرمانه طراحی شده اند و به دلیل قیمت تمام شده ی بالایشان به تعداد محدودی تولید می شوند.


Site Address

(0) نظر

سفر بدون پلاستیک؛مهربانی با محیط زیست

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

استفاده نکردن از پلاستیک های یکبار مصرفی مانند بطری ها و کیسه های پلاستیکی در خانه به اندازه کافی سخت است و بدون شک در هنگام سفر نیز به مراتب سخت تر خواهد شد. وقتی تصمیم به سفر گرفته و سعی در بستن یک چمدان سبک دارید، همراه داشتن یک بطری آب و ساندویچی پیچیده شده در کیسه پلاستیکی مقرون به صرفه تر خواهد بود. اما حذف کردن پلاستیک های یکبار مصرف در سفر می تواند از آنچه که فکرش را می کنید، آسان تر باشد؛ حتی در یک کشور خارجی بدون دسترسی به آب آشامیدنی. بلیط هواپیما شما را همراه یک سفر سبز کرده که قرار است بدون استفاده از پلاستیک، لذت سفر را با لذت مهربانی با محیط زیست ترکیب کند.

 

سفر بدون پلاستیک: به محیط زیست رحم کنیم

این تجربه برای اکوتوریست ها در کشوری مانند بلیز بسیار اتفاق می افتد. کشوری که دولت آن در سال های اخیر ممنوعیت هایی را بر استفاده از پلاستیک های یکبار مصرفی مانند کیسه ها و نی های پلاستیکی اعمال کرده که قرار است در روز زمین در سال ۲۰۱۹ به اجرا درآید. موفقیت دیگر بلیز در زمینه سفر سبز با قیمت بلیط هواپیما

 حذف نام صخره های مرجانی این کشور از لیست آثار جهانی در معرض خطر است.

 

این را هم باید افزود که رویکرد زیست محیطی به گردشگری در مقیاس محلی نیز بازخوردهای مثبتی داشته است. برای نمونه می توان به شهرهای کوچکی چون پونتا گُردا در آمریکا اشاره کرد که در آن یک بطری شیشه ای سودا از نوع پلاستیکی آن ارزان تر است، چرا که بطری های شیشه ای قابل بازیافت و استفاده مجدد هستند.

تصور کنید که هر قدم از سواحل کره زمین از پنج کیسه پلاستیکی پر از زباله های پلاستیکی انباشته شود. خبر بد اینست که این فقط در حد یک بلیط هواپیما ارزان  تصور نیست. این میزان برابر زباله های پلاستیکی است که هر ساله راه خود را به اقیانوس ها پیدا می کنند؛ تصویری که به شدت زشت و البته نگران کننده است.

بد نیست بدانید که پلاستیک های یک بار مصرف در حقیقت شامل کیسه ها، ظروف و کارد و چنگال و نی های پلاستیکی، بطری های کوچک شامپو در هتل ها، بطری های آب پلاستیکی، فنجان ها و لیوان های پلاستیکی و نیز بسته بندهای دور همه مواد غذایی در فرودگاه ها می شوند.


 


چگونه می توانید در رودخانه ها، جنگل ها و جزیره های یک کشور بدون استفاده از این اقلام به گشت و گذار بپردازید؟ اگر می خواهید پاسخ این سوال را بیابید، بهتر است نگاهی به توصیه های زیر بیندازید:

یک جعبه ابزار کامل برای سفر: کاهش زباله کاری است که نیاز به آمادگی دارد؛ البته نگران نباشید! به تجربه ماری مک گروری؛ روزنامه نگار نشنال جئوگرافیک در این زمینه گوش کنید:

“آنچه که من همراه خود به بلیز بردم، شامل یک کیسه مواد غذایی قابل بازیافت، طرف غذای تاشو، شامپو و صابون قالبی، ظروف آشپزخانه از جنس بامبو، نی شیشه ای، دو بطری آب قابل بازیافت و یک دستگاه کوچک برای تسویه آب می شد”.

 

دو بطری بهتر از یک بطری است: مک گروری می گوید:” من هرگز به این فکر نکرده ام که در سفر دو بطری آب همراه خود ببرم. اگر کوله سفر شما جای مخصوص بطری دارد، کار شما راحت تر است و در سفرهای طولانی نیز مشکلی نخواهید داشت. در سفرهای کوتاه تر نیز بطری های کوچک تر و فشرده تر به کار شما خواهند آمد”.

 

ظروف غذای کوچک و تاشو را دست کم نگیرید: این ظروف که می توان آنها را تا کرد، بسیار بیشتر از آنچه فکر کنید، به کمک مسافران  با خرید بلیط قطار آمده اند. گنجاندن این ظروف که در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ نیز عرضه شده اند، به شما این امکان را می دهد که یک وعده غذای سبک را در تمام طول سفر در آنها جای دهید. از بقیه هم می توانید برای جای دادن باقیمانده غذا یا مینی وعده ها استفاده کنید.

 

از درخواست کردن کردن نترسید: همراه داشتن جعبه ابزاری که در بالا به آن اشاره کردیم، به خودی خود به شما کمکی نخواهد کرد، اگر به پیش خدمت یا فروشنده نگویید: “نی نه، لطفا”، “ممنون، من خودم کیسه دارم” یا “اگر ممکن است غذا را در ظرف خودم سرو کنید”. گاهی آنچه به دست می آورید، نگاه های متعجب سایرین است و گاهی هم ممکن است، بر مشتری بغل دستی خود تأثیر مثبت بگذارید.

 

مک گروری می گوید که در یک رستوران وقتی از پیشخدمت خواسته که به او نی ندهد، این جواب را شنیده است:” می دانید! ما مدت هاست به دنبال راهی برای کاهش استفاده از این نی ها هستیم. شما چه راه های جایگزینی سراغ دارید؟شاید اگر ما این درخواست را به دفعات از سوی مشتریان خود دریافت کنیم، دیگر کمتر رستورانی از این نی ها استفاده کند”.

 

اندکی برنامه ریزی هم راه دوری نخواهد رفت: برای تهیه جعبه ابزار بالا، اندکی فکر کردن، برنامه ریزی و حتی وسواس در انتخاب ابزارها ضروری به نظر می رسد. در پایان سفر, این جعبه ابزار کوچک و اندکی درایت، باعث شد تا از ۷۹ تکه پلاستیک یکبار مصرف استفاده نکنم.

 

همیشه هم به این ابزارها نیاز ندارید: شما می توانید استفاده از پلاستیک ها را بدون جایگزین کردن آنها با چیزی، به صفر برسانید. برای مثال یک بعد از ظهر در یک بستنی فروشی، من مجبور شدم از خیر بستنی هایی که روی قاشق های پلاستیکی بودند، بگذرم. اما با خوردن بستنی قیفی به جای بستنی لیوانی، هم از یک بستنی خوشمزه لذت بردم و هم از هیچ پلاستیکی استفاده نکردم.

 

یادتان باشد که شما قرار نیست کامل باشید: شکی نیست که چنین سفری با خرید بلیط خارجی راحت نخواهد بود. ممکن است در ابتدا همه چیز سخت و غیر قابل انجام به نظر برسد. اما انجام یک کار بهتر از انجام ندادن آن است. ممکن است مواردی هم باشد که از کنترل شما خارج باشد. اشکالی ندارد! هر میزان که بتوانید کمک کنید، در پایان حس خوبی به شما خواهد داد.

 

رجوع  به صفحه اول

(0) نظر

چرا قطار همچنان محبوب است؟

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

قطار یکی از وسایل حمل و نقل محبوب میان مسافران است.  اگر هنوز برای انتخاب شیوه سفرتان مردد هستید، خواندن این مطلب ممکن است به شما کمک کند تا بیشتر به دلایل محبوبیت قطار پی ببرید. 

قطار ارزان تر است

شکی نیست که قطار در مقایسه با هواپیما گزینه مقرون به صرفه تری به نظر می رسد. به خصوص اگر قرار باشد مسیری کوتاه را طی کنید و یا هر روز در سفر باشید. برای مثال اگر بخواهید مسیر تهران تا مشهد را با هواپیما طی کنید، حداقل ۱۹۰ هزار تومان باید هزینه کنید. در حالی که طی همین مسیر با قطارهای رجا با ۴۱ هزار تومان هم ممکن است. به علاوه دست شرکت های ریلی به اندازه شرکت های هواپیمایی برای تحمیل هزینه های اضافی به مسافران باز نیست.

 

نرخ قطارها از ثبات بیشتری برخوردار است

هر کسی که حداقل یک بار تجربه سفر با هواپیما را داشته، می داند که ساختار قیمت ها در شرکت های هوایی تا چه میزان کلافه کننده و بی ثبات است. البته هیچ توضیح منطقی هم تا کنون در این باره داده نشده است که مثلا چرا قیمت بلیط یکطرفه بیشتر از دوطرفه است؟! اما قیمت خرید بلیط قطار در هر روزی از هفته و در هر مسیر خاصی ثابت است. اگرچه نمی توان انکار کرد که در اوقات پرتردد سال و هنگام تعطیلات افزایش رخ می دهد، با این حال معمولا روی بلیط قطار بیشتر می توان حساب کرد تا هواپیما.

 

مسافران در قطار راحت تر هستند

در قطار خبری از علائم نشستن، برخاستن و بستن کمربند ایمنی نیست. بنابراین مجبور نیستید برای مدت طولانی در صندلی خود بنشینید. می توانید بلند شوید و هر میزان که بخواهید در راهروهای قطار قدم بزنید. علاوه بر این مجبور نیستید وسایل برقی همراه خود را خاموش کرده یا به توصیه های ایمنی مهماندار گوش کنید. این یعنی سفر با استرس کمتر و حتی جای پای بیشتر در صندلی تان!

 

دوستدار محیط زیست

قطار ها در مقایسه با هواپیما و حتی ماشین انرژی کمتری در هر مایل مصرف می کنند. این امر قطار را به یکی از بهترین گزینه های موجود دوستدار محیط زیست بدل کرده است. تولید دی اکسید کربن از قطار نیز در مقایسه با هواپیما، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. دلیل آن هم این است که قطارها به طور مستقیم دی اکسید کربن را وارد جو نمی کنند. البته این امر، نتیجه دیگری هم دارد. صنعت ریلی کمتر از افزایش قیمت حامل های انرژی متأثر خواهد شد و این یعنی ثبات بیشتر در یک اقتصاد بی ثبات!

 

می توانید از مناظر اطراف لذت ببرید

بله! دیدن مناظر از پنجره هواپیما هم می تواند مهیج باشد. اما تنها زمانی که صندلی تان کنار پنجره باشد. تازه در این صورت هم باید گردن خود را دراز کنید تا تنها بخش کوچکی از افق را ببینید. اما در قطار شما می توانید هر زمان که خواستید از کوپه تان بیرون بیایید، در راهرو بایستید و از یک پنجره نسبتا بزرگ، مناظر زیبای اطراف را تماشا کنید. 

چمدان بیشتر

این روزها تقریبا تمام ایرلاین های مهم برای چمدان بیشتر از مسافران هزینه های اضافی دریافت می کنند. حتی تعدادی از ایرلاین ها برای حمل کیف دستی نیز از مسافران هزینه دریافت می کنند. حالا تصور کنید که می خواهید به سفری طولانی بروید و بردن بیشتر از یک چمدان هم اجتناب ناپذیر است. در چنین شرایطی قطار بیشتر با شما راه می آید. ضمن اینکه ابعاد چمدان شما هم در مسافرت با قطار مسئله ساز نخواهد بود.


از گیت های امنیتی فرودگاه هم خبری نیست

تجربه فرودگاه برای خیلی ها با ایستادن در صف های طولانی امنیتی و درخواست درآوردن کمربند و گشتن توسط نیروهای امنیتی مترادف است. تعجبی ندارد که بر اساس یافته های یک گزارش در سال ۲۰۱۱، برای خیلی ها مواجه شدن با این گیت های امنیتی از اسباب کشی هم اضطراب آورتر بوده است. بر اساس این گزارش، برای بسیاری از مسافران این، بدترین بخش سفرهای هوایی بوده است. برای سوار شدن به قطار بدون شک تنها مرحله، چک کردن بلیت ها و ورود به آن است.

قطار امن تر است

اگر چه سفرهای هوایی یکی از امن ترین شیوه های حمل و نقل هستند اما از بعد تلفات در حوادث، این قطار است که در مقایسه با هواپیما بیشترین حرف را برای گفتن دارد. بر اساس یافته های یک گزارش در سال ۲۰۱۵، تعداد تلفات در هر میلیون سفر هوایی ۱۱۷ نفر است. در حالی که این رقم برای سفرهای ریلی به ۲۰ نفر می رسد که نشان دهنده اختلاف زیادی است.

 

(0) نظر

سفر چگونه زندگی ما را متحول می کند؟

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

سفر کردن به شیوه های مختلفی می تواند برای ما سودمند باشد. برخی آن را آرامش بخش می دانند و برخی نیز الهام بخش! مادامی که شما از سفر خود احساس رضایت کنید، هیچ دلیل درست یا غلطی برای سفر وجود نخواهد داشت.

سفر یکی از آن کارهایی است که همه می خواهند آن را انجام دهند اما متاسفانه تنها برخی آن را به انجام می رسانند.  علی رغم بروز برخی شرایط خاص، شما باید به تصمیم خود برای رفتن به جاهایی که همیشه دلتان می خواسته، عمل کنید. ممکن است این همان سفری باشد که زندگی شما را متحول می کند. بلیط هواپیما آنلاین در این مطلب به سراغ راه هایی رفته که از طریق آنها سفر می تواند زندگی ما را دگرگون کند.

 

سفرخرید بلیط هواپیما خارجی با  می تواند به شما نشان دهد که جایی که دوست دارید، زندگی نمی کنید

خیلی از مردم در مورد جایی که زندگی می کنند، نظر مثبتی ندارند؛ چه شهر باشد، چه خانه و چه محیطی که در آن زندگی می کنند. خیلی از مردم به محیط زندگی خود علاقه ای ندارند، اما کاری هم برای تغییر آن انجام نمی دهند. سفر کردن به شهرها، استان ها یا حتی کشورهای جدید می تواند الهام بخش تغییر محل زندگی تان باشد. در واقع سفر می تواند به شما بفهماند که شما به محل زندگی خود علاقه ندارید و دلتان می خواهد جای دیگری زندگی کنید. اگر این احساس را دارید یا از محل زندگی خود به نیکی یاد نمی کنید، سفر و رفتن به جاهای جدید را به شما پیشنهاد می کنیم.سفر با بلیط هواپیما لحظه آخری می تواند منبع ایده های مفید برای تغییر در کار شما باشد

خیلی مواقع می شنویم که یک تاجر در حین سفر به یک ایده یا محصول جدید رسیده که زندگی کاری او را دستخوش یک تغییر ناگهانی کرده است. حتی ممکن است بشنوید که بسیاری در حین سفر به ایده ای رسیده و کاری را شروع کرده اند. سفر کردن یک شیوه منحصر به فرد برای کمک به پاکسازی ذهن است که می تواند به شما کمک کند که به ایده های جدیدی فکر کنید. اگر در کار خود در نقطه ای ایستاده اید که فکر می کنید در آن گیر افتاده اید، سعی کنید به جایی سفر کنید که همیشه دوست داشته اید. این سفر می تواند خلاقیت شما را تحریک کند.


سفر می تواند به شما نشان دهد که کار شما آن چیزی نیست که تصور می کردید

سفر کردن به جاهای جدید می تواند به شما نشان دهد که شغل های رضایت بخش دیگری هم خارج از پشت میز شما وجود دارد. شغل هایی که می توانند سرگرم کننده و مهیج باشند. همانطور که می دانید انجام کار مورد علاقه شما بخشی مهم از زندگی است و مزایای بسیاری هم دارد. مقصدهای توریستی  با بلیط هواپیما علی بابا محبوب می توانند شغل های مهیج تری را به شما پیشنهاد دهند؛ هر چیزی از یک راهنمای تور تا یک مربی شنا در یکی از سواحل مرجانی استرالیا! از نگاه کردن به دیگر پیشنهادهای کاری در حین سفر نترسید!


 

سفر می تواند الهام بخش شما در دنبال کردن علایق تان باشد

دنبال کردن علایق چیزی است که بیشتر مردم انجام نمی دهند. این کار شجاعت می خواهد و به علاوه در نهایت حس شادی را برایتان به دنبال خواهد داشت. سفر کردن به جهان می تواند به شما کمک کند تا بدانید که دقیقا به چه چیزی علاقه دارید. بودن در یک مکان فوق العاده شیوه خوبی است تا به شما کمک کند تا متفاوت فکر کنید؛ هر چه خلاقیت دارید به بیرون تراوش کرده و به دنبال رؤیاهای خود بروید 


سفر می تواند رویکرد جدیدی را به زندگی پیش روی شما بگشاید

یکی از تأثیرگذارترین نکات سفر به مکان هایی که تا به حال در آنها نبوده اید، نگاه جدیدی است که به زندگی در شما ایجاد می شود. اگر از کشوری آمده باشید که تنوع منابع ثروت در آن زیاد است، درک خواهید کرد که چه امتیازاتی در زندگی خود دارید. ممکن است بیشتر قدر زندگی خود را بدانید و نگاهتان به زندگی عوض شود. سفر کردن به جاهای جدید با بلیط هواپیما ارزان هم می تواند حس تواضع در شما ایجاد کرده و موجب بهبود نگرش شما به زندگی شود. پس اگر دیدگاه منفی به زندگی دارید، سعی کنید به جای جدیدی سفر کنید.

بنابراین اگر احساس می کنید که زندگی خسته کننده شده و نیاز به تغییر دارید، سفر را شروع کنید. به تدریج خواهید فهمید که کدام بخش از زندگی شما نیاز به تغییر دارد.


tikban.com

 

(0) نظر

سوغاتی های ایرانی که به چمدان گردشگران خارجی راه می یابند

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

ایران یکی از توریست پذیرترین کشورهای جهان است و تنها در سال ۱۳۹۵ بیش از ۴ میلیون گردشگر از آن بازدید کرده اند. برای آنهایی که به ایران سفر می کنند، تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانی جالب توجه بسیار است. تاریخ و فرهنگی که نه فقط در آثار تاریخی که در صنایع دستی نیز متجلی شده است. از همین روست که بسیاری از گردشگران خارجی دست خالی از ایران بر نمی گردند. اگر می خواهید بدانید چه آثار دستی و یا حتی خوراکی هایی در ایران چشم گردشگران را به خود می گیرند، بلیط هواپیما را همراهی کنید.

پارچه  های دست ساز

پارچه های کارِ دست در ایران بسته به اینکه در کدام شهر بافته شوند، متفاوت هستند. برای مثال قلمکاری نساجی سنتی اصفهان است که در آن از تمبرهای چوبی برای چاپ طرح های هندسی، گل و نیز نقوش عربی بر روی پارچه های کتان استفاده می شود. پَته نیز یکی از پارچه های سوغات کرمان است؛ پارچه پشمی دست دوزی که در آن از رنگ های طبیعی استفاده شده است. یزدی ها نیز شهرت خود را در ترمه هایشان ثابت کرده اند. پارچه ابریشمی شیک و دست دوزی که رشته های زیبایی از طلا در آن به کار رفته است. ترمه به طور خاص در شکل های مختلفی مانند کیف، کفش، رومیزی و کیسه های جواهرات نیز تولید می شود.

گیوه

همانطور که می دانید گیوه پاپوش سنتی مرسوم در نواحی کوهستانی استان کرمانشاه است. این کفش های دست ساز که به صندل شباهت دارند، از یک کف چرمی و یک رویه پنبه ای سفید درست شده است. گیوه که به ویژه در ماه های گرم تابستان به خاطر بافت خنک آن بیشتر مرسوم است، در سال های اخیر به لطف تلاش هنرمندان محلی با اقبال بیشتری مواجه شده است. هنرمندانی که از طراحی های مدرن برای جلب توجه نسل جوان تر استفاده می کنند. بسیاری از توریست های قیمت بلیط هواپیما علاقه زیادی به خرید این گیوه ها دارند و در کمد آنها که به ایران سفر کرده اند، می توان یک جفت از این گیوه ها را مشاهده کرد.


شیرینی جات، آجیل و ادویه جات

برای آنهایی که عاشق شیرینی هستند، خرید سوهان قم و گز و نوقای اصفهان یک ضرورت به نظر می رسد. چه چیزی برای توریست ها بهتر از خرید پسته در مرکز پسته جهان است؟ به ویژه پسته های بو داده ای که با آب لیمو تفت داده شده اند و طعم دلچسبی دارند. زعفران؛ این طلای قرمز نیز یکی از سوغاتی های محبوب خارجی هاست که در قطب آن مشهد طرفدار زیادی از میان توریست های خارجی پیدا کرده است. گلاب هم یکی دیگر از چاشنی های ایرانیست که به ویژه در کاشان بیشتر یافت می شود.

مبلمان خانگی

نیازی به گفتن نیست که خریدن یک قالیچه ایرانی مساویست با خرید بهترین سوغاتی ایرانی. حتی اگر قرار نباشد یک قالیچه ابریشمی یا پشمی-ابریشمی گران قیمت هم بخرید، می توانید چیزی کوچک تر و البته ارزان تر با بلیط خارجی سوغات ببرید؛ چیزی مانند یک گلیم یا حتی بالش ها و بالشتک های پشمی کوچک با طرح های سنتی که به راحتی در چمدان هم جا می شوند.

میناکاری

در نظر آنهایی که به اصفهان سفر می کنند، این شهر با زیبایی گره خورده است. بنابراین تعجبی ندارد که بسیاری از صنایع دستی نیز از این شهر می آیند. ظروف مسی ای که با قلم موهای ظریفی طراحی شده و طرح پرنده های کوچک و نقوش گل نیز بر آن ثبت شده است. نقوشی که بر یک زمینه اغلب لاجوردی نقش بسته اند؛ هر چند که رنگ های آبی و قرمز را نیز می توان در آن دید. میناکاری را می توان در بشقاب ها، سینی ها، جام ها و دیگر ظروف تزیینی مشاهده کرد. در اصفهان دیدن هنرمندانی که سخت کار می کنند تا در دل بازار قدیم اصفهان آثار جدیدی خلق کنند، صحنه جالبی برای توریست های خارجیست.

خاتم کاری

خاتم کاری نیز یک هنر کاملا ایرانی به شمار می آید. در این هنر، تکه های ظریف چوب، فلز و حتی استخوان میناکاری می شوند تا انواع مختلف اشیای تزئینی از جمله جعبه جواهرآلات، قاب عکس، تخته نرد و … خلق شوند. اگرچه برخی از این آثار خاتم کاری خالص هستند، برخی دیگر مینیاتورهایی در بالای خود دارند. بد نیست بدانید که خاتم کاری های اصفهان در میان توریست های خارجی خرید بلیط هواپیما ماهان طرفداران زیادی دارد.

قلم زنی

باز هم اصفهان و باز هم بازار اصفهان! اگر راه خود را به دل بازار اصفهان باز کرده باشید، هنرمندانی را خواهید دید که به حکاکی روی فلز مشغول هستند. در واقع این هنر قلمزنی است که در آن صنعتگران ماهر طلا، نقره، برنز و مس را حکاکی کرده و آنها را به طرح های ظریفی روی سینی ها، بشقاب ها، گلدان ها و ظروف نقره تبدیل می کنند.

فیروزه

شهر نیشابور در شمال غربی ایران فقط به واسطه شاعر پر آوازه خود عمر خیام شناخته شده نیست، بلکه به خاطر ناب بودن فیروزه هایش نیز نامدار شده است. در خارج از شهر معدن هایی وجود دارند که این سنگ قیمتی از آنها استخراج و تراشیده شده و سپس به گردنبند، انگشتر و سایر جواهر آلات تبدیل می شود. فیروزه همچنین در شکل های دیگر مانند قرار دادن تکه های کوچکی از آن درون مس نیز دیده می شود. در فرهنگ ایرانی فیروزه سنگی با خواص درمانی تلقی شده که از بدن سم زدایی کرده و از چشم زخم نیز محافظت می کند.

سرامیک و سفال

با چرخ زدن در موزه ملی ایران خواهید فهمید که سفالگری چه تاریخ طولانی ای در این کشور داشته و حتی تاریخ آن به قبل از امپراتوری پارس ها بر می گردد. این روزها شهرهایی مانند لاله جین، میبد و نطنز با ظروف و ماگ های دست ساز خود این سنت هزاران ساله را زنده نگاه داشته اند. اشیای تزئینی که در شکل های مرسوم ایرانی مانند انار، اسب و پرنده ساخته شده اند، خارجی ها را به خریدن این اشیا با خرید بلیط هواپیما ارزان ترغیب می کنند.

ست چای خوری

ایرانی ها یکی از بزرگ ترین طرفداران و مصرف کنندگان چای هستند. دیدن قوری های متنوع و ست فنجان و لیوان چایخوری برای موقعیت هی مختلف چیز سختی نیست. ست هایی که شامل نعلبکی، لیوان چای و قوری چای می شود و تصویر شاه عباس بر آنها نقش بسته است و البته بیشتر استفاده های تزئینی دارند. شاید جالب باشد بدانید که خارجی ها معمولا ست های رنگ قرمز را بیشتر می پسندند و برخی حتی سماور را هم به خریدهای خود اضافه می کنند.


تغییر مسیر در ایران

(0) نظر

ایرلاین هایی که توقف های بین راهی رایگان ارائه می دهند

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

دایره امکاناتی که شرکت های هوایی در اختیار مسافران خود قرار می دهند، روز به روز گسترده تر می شود. از کلاس های پروازی لوکس تا توقف های بین راهی! اگر علاقه مند هستید که در سفر بعدی خود یکی از این توقف های رایگان را در مسیر امتحان کنید، بلیط هواپیما شرکت های هوایی زیر را به شما پیشنهاد می کند. به لطف این شرکت های هوایی می توانید در دو شهر گردش کنید اما تنها هزینه یکی را بپردازید.

اما چرا این ایرلاین ها به ارائه چنین خدماتی پرداخته اند؟ در واقع آنها به جای معطل کردن مشتریان در فرودگاه برای پروازهای اتصالی شروع به ارائه این توقف ها کرده اند تا به شما این امکان را بدهند که قبل از ادامه سفر خود یک تور چند روزه را  با بلیط هواپیما چارتر تجربه کنید. گزینه هایی هم که آنها پیشنهاد می دهند، بسیار متنوع است؛ از توقف های کوتاه تر تا آنها که تمام طول هفته ممکن است به طول بینجامد یا حتی آنهایی که یک فرد محلی در طول سفر راهنمای شما خواهد بود.

فین ایر(Finnair)

با هواپیماهای شرکت فین ایر به ساختمان های هنر آوانگارد، کافی نت ها و لباس فروشی های هلسینکی بروید و از یک توقف رایگان پنج روزه در فنلاند بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی لذت ببرید. گفتنی است که این طرح برای مسافرانی قابل اجراست که از راه هلسینکی پرواز می کنند. همچنین فعالیت های مختلفی را از رفتن به سوناهای مشهور کشور تا دیدن شفق شمالگان شامل می شود.

 

هاوایین ایرلاینز(Hawaiian Airlines)

مسافرانی که از هر یک از مقصدهای بین المللی این شرکت سفر می کنند، می توانند از یک توقف رایگان در هر بخش از سفر خود استفاده کرده و در “هونولولو” پایتخت هاوایی نیز یک حمام آفتاب بگیرند. ضمن ایکه هیچ محدودیتی برای تعداد روزهایی که می توانید توقف داشته باشید، وجود ندارد. با این حال مسافرانی که در پروازهای داخلی با خرید بلیط هواپیما سفر می کنند باید ۶۰ یورو اضافی برای این توقف بپردازند.

ایسلندایر(Icelandair)

مسافرانی که با این شرکت هوایی مسافرت می کنند می توانند از هفت شب توقف رایگان در “ریکیاویک”، پایتخت ایسلند استفاده کنند. در این شهر آنها می توانند از همه چیز لذت ببرند؛ از غوطه ور شدن در Blue Lagoon تا تماشای مناظر طبیعی مانند زمین های آتشفشانی، دریاچه های زلال و آبشارهای زیبا. این شرکت همچنین طرحی دارد که در آن یک فرد محلی شما را در طول اقامت تان و به صورت کاملا رایگان به مکان های ناب و بکر کشور می برد.

 

تاپ پرتغال(TAP Portugal)

مسافرانی که با این خط هوایی پرواز می کنند، به مدت سه شب و بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی در لیسبون یا پورتو اقامت خواهند داشت. علاوه بر این می توانند از پیشنهادات و تخفیف های ویژه نیز بهره مند شوند. برای این منظور شما باید یک سفر رفت و برگشت بین قاره ای را از پیش رزرو کرده باشید. اما برای آنهایی که این کار را می کنند،  رستوران های متنوعی هم در دسترس خواهد بود که در آنجا به آنها نوشیدنی رایگان داده می شود. به این امکانات، هتل هایی را هم که می توانند با قیمت های پایین تر رزرو کنند، اضافه کنید.

 

ایرکانادا (Air Canada)

فاصله بیشتر از شش ساعت بین پروازها به این معنیست که شما می توانید از طریق این شرکت، بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی یک توقف رایگان در تورنتو، مونترال و ونکوور داشته باشید. این خدمات برای مشتریانی است که با بیزینس، پریمیم و اکونومی کلاس سفر می کنند یا از کرایه های مسافرتی استفاده می کنند. در حالی که هزینه ها برای مشتریان تانگو(Tango) و فلکس(Flex)( نوعی از خدمات پروازی ارائه شده در هواپیماهای این شرکت) از ۴۹ دلار در هر شب شروع می شود.

 

کِی.اِل.اِم(KLM)

با پروازهای کی.ال.ام مشتریان می توانند از دو توقف رایگان در آمستردام بهره مند شوند. همانطور که مجاز به حداقل یک توقف رایگان با استفاده از خرید بلیط هواپیما خارجی خود و نیز یک توقف رایگان دیگر با استفاده از بلیت های داخلی هستند.

 

واو ایر(Wow air)

این شرکت که پیشتر به خاطر پروازهای فوق ارزان خود شناخته شده است، به مسافرانش اجازه می دهد تا در در پروازهای برگشت میان آمریکای شمالی و اروپا از طریق ایسلند در این کشور توقف کرده و بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی در آن گردش کنند. برای این منظور، در هنگام رزرو بلیت خود از طریق آنلاین، وقتی در حال انتخاب پرواز برگشت هستید، گزینه توقف یا stopover  را انتخاب کنید.

 

اتحاد ایرویز(Etihad Airways)

اتحاد برای مسافران بیزینس، فرست و رزیدنس کلاس خود که با بلیت های مورد تأیید این شرکت از طریق ابوظبی پرواز می کنند، توقف های رایگان قرار داده است. مشتریان می توانند به صورت رایگان در ابوظبی بگردند و در صورت رزرو اقامت دو شبه، یک شب را هم اضافی و رایگان در هتل بمانند.

 

Japan Airlines

توقف های این خط هوایی بسته به مقصدهای پروازی متفاوت است. برای مثال در پروازهایی که مبدأ آنها از آمریکای شمالی است، مسافران می توانند در توکیو توقف داشته باشند.


ترکیش ایرلاینز(Turkish Airlines)

برای پروازهای با زمان انتظار ۲۴ ساعت یا کمتر، مسافرانی که با هواپیماهای این شرکت پرواز می کنند، می توانند از فرودگاه خارج شده و مکان های تاریخی استانبول را به صورت رایگان ببینند. برای نمونه، به عنوان بخشی از برنامه تور استانبول، مهمانان قبل از اینکه برای پرواز بعدی خود برگردند، از فرودگاه سوار شده و به رستوران ها و مکان های دیدنی در سراسر شهر برده می شوند.

 

تای ایرویز(Thai Airways)

به لطف یک پیشنهاد جدید از سوی شرکت، مسافرانی که به کامبوج، لائوس، ویتنام، چین، ژاپن، هند، ایران یا اروپا سفر می کنند می توانند یک برگه استفاده از هتل رایگان برای اقامت یک شبه در بانکوک درخواست کنند. اما پیشنهاد ویژه برای مسافرانی که از استرالیا پرواز می کنند و نیز برای بلیت های رزرو شده تا قبل از ۳۱ مارس، است.

 

کوپا ایرلاینز(Copa Airlines)

این خط هوایی که حامل پرچم کشور پاناماست، با مشارکت اداره جهانگردی پاناما، یک توقف رایگان در این کشور ارائه می دهند. اگرچه باید اطمینان حاصل کنید که قبل از تکمیل خرید بلیت خود، برنامه سفرتان را با توقف در پاناما رزرو کرده باشید.

Site

(0) نظر

حقایق جالبی که باید در مورد هند بدانید

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

هند سرزمین هفتاد و دو ملت و مهد شگفتی های عجیب تاریخ است که در جنوب قاره پهناور آسیا قرار گرفته است. هند یکی از گاهواره های تمدن جهان نیز به شمار می رود و امروز هم میزبان ادیان و مذاهب گوناگون است. برای آشنایی هر چه بیشتر با هند، خواندن حقایقی جالب در مورد هند را دربلیط هواپیما آنلاین به شما توصیه می کنیم.

 • هند اگر چه از نظر مساحت یک سوم ایالات متحده آمریکاست، با جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر دومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می رود. هند با مساحتی نزدیک به ۱ میلیون مایل مربع، هفتمین کشور بزرگ دنیا است. این کشور همچنین بزرگ ترین دموکراسی جهان بعد از خرید بلیط هواپیما علی بابا هم به شمار می آید.


 • آمارها نشان می دهد که یک میلیون نفر از جمعیت هند، میلیونر هستند. با این حال بیشتر هندی ها با روزی کمتر از دو دلار زندگی خود را سر می کنند. تخمین زده می شود که ۳۵ درصد از مردم این کشور زیر خط فقر باشند.

 

 • گاوها می توانند آزادانه در خیابان های هند گردش کنند. چرا که موجوداتی مقدس شمرده شده و اغلب چیزی با نام تیلاک را که برای هندوها نماد شانس است، با خود حمل می کنند. در حقیقت به باور هندی ها، گاوها یکی از هفت مادر نوع بشر به حساب می آیند چرا که درست مانند مادر، شیر خود را در اختیار انسان ها قرار می دهند.

 

 • هند زادگاه ورزش شطرنج است. نام اصلی شطرنج (chess) از کلمه سانسکریت چاتورانگا (chaturanga) به معنای چهار عضو یک ارتش گرفته شده که به احتمال زیاد شامل فیل، اسب، سرباز پیاده و وزیر می شود.

 

بیشتر در مورد هند

باغ های رُز جهان؛ نمایش بی نظیر رنگ و عطر

نقش سفر بر پرده مشهورترین سینماهای جهان

داستان گل فروش های شهر شلوغ کلکته

فستیوال هایی که هوش از سر شما می برند

دیدنی ترین مساجد جهان

 

 • پرچم ملی هند سه نوار افقی رنگی دارد: رنگ زعفرانی که نماد شجاعت و فداکاری است؛ رنگ سفید که نماد حقیقت و صلح است و رنگ سبز که نماد ایمان، باروری و جوانمردی است. به علاوه نشان یک چرخ در حال چرخیدن نیز در مرکز نوار سفید رنگ قرار گرفته بود. اما وقتی هند استقلال خود را به دست آورد، یک نماد بودایی (چاکرا) که چرخ زندگی است، جایگزین آن شد.

 

 • هند مرکز تمام ادیان جهان است؛ پیروان تمام ادیان جهان در این کشور زندگی می کنند. به علاوه دین هایی چون هندویسم، بودیسم و سیکیسم از هند سر بر آورده اند.

 

 • هند بزرگ ترین صنعت فیلم جهان را دارد که مرکز آن در شهر بمبئی است (شهر رؤیاها). حرف “ب” در بالیوود هم از اول نام قدیم بمبئی یعنی بمبای گرفته شده است. تقریبا تمام فیلم های بالیوودی نیز موزیکال هستند. اصطلاح بالیوود نیز تنها به یک بخش از صنعت بزرگ تر فیلم در این کشور اشاره دارد که شامل دیگر شرکت های فیلمسازی به زبان های دیگر  را بعد از خرید بلیط قطار می شود.بمبئی با نزدیک به ۱۵ میلیون جمعیت بزرگ ترین شهر هند به شمار می رود. در سال ۱۶۶۱ مهندسان بریتانیایی گذرگاهی ساختند که تمام هفت جزیره اصلی بمبئی را به زمین اصلی آن متصل می کرد.

 

 • مانگو میوه ملی و طاووس پرنده ملی هند است. ۷۰ درصد از ادویه جهان نیز در هند تولید می شود.

 

 • رودخانه ها در فرهنگ عامه و فولکلور هند نقش حیاتی داشته و حتی به عنوان خدایان مورد پرستش مردم این سرزمین قرار گرفته اند. دلیل آن هم اینست که آب را به سرزمین های خشک آورده اند. از همین رو است که حمام کردن در آب رودخانه گنگ نیز راهی برای زدودن گناهان فرد است و پخش کردن خاکستر مرده در این رودخانه نیز چیز عجیبی نیست.


 • هند با ۱٫۹ میلیون مایل رشته جاده، سومین شبکه بزرگ جاده ای جهان را دارد. این کشور همچنین دومین شبکه ریلی بزرگ جهان را داراست که بزرگ ترین کارفرمای دولتی با بیش از ۱۶ میلیون نیروی کار به شمار می رود.

 

 • پوشیدن لباس سفید به جای مشکی در مراسم خاکسپاری، یک سنت در هند به حساب می آید. زنان بیوه نیز اغلب لباس های سفید می پوشند که در مقابل لباس های رنگی قرار دارد که زنان مجرد یا متاهل به تن می کنند.


 • در روز استقلال هند در تاریخ ۱۵ آگوست ۱۹۴۷ کشور به هند و پاکستان تقسیم شد. این جدایی منجر به آواره شدن بیش از ۱ میلیون و مرگ صدها هزار نفر شد.

 

 

 • رقصیدن یکی از پیشرفته ترین هنرهای هند است و زمانی بخش جدایی ناپذیری از مراسم نیایش در معابد و مقبره های مقدس بود. رقص هندی به واسطه حرکات نمایشی فوق العاده دست ها، مورد توجه زیادی قرار گرفته است.


 • هندی ها در واقع شش فصل را تجربه می کنند: تابستان، پاییز، زمستان، بهار، تابستان موسمی و زمستان موسمی.

 

 

 • وقتی اولین نخست وزیر پس از استقلال هند؛ جواهر نهرو؛ در انظار عمومی ظاهر شد، لباس منحصر به فرد او که یک کت دارای دگمه در یک طرف بود، به یک مد مهم برای طرفداران جنبش ماد (Mod) در غرب بعد از بلیط هواپیما چارتر  تبدیل شد. کت نخست وزیر که به “کت نهرو” مشهور شد، توسط اعضای گروه “بیتلز” و اشخاص مشهوری چون “جانی کارسون” و “سامی دیویس” نیز مورد استفاده قرار گرفت.

 

 • در حدود ۸۰ درصد هندی ها، هندو هستند. مسلمانان نیز بزرگ ترین اقلیت این کشور را با ۱۳ درصد تشکیل می دهند. در حقیقت هند بزرگ ترین جمعیت مسلمان جهان را پس از اندونزی و پاکستان دارد.

 

 • هند کمترین میزان مصرف گوشت به ازای هر نفر را در جهان دارد. بیشترین میزان مصرف نیز از آنِ لوگزامبورگ است.

 

 • بزرگ ترین خانواده جهان در هند وجود دارد. مردی به نام “زیونا چانا” با ۳۹ همسر، ۹۴ بچه و ۳۳ نوه. همه اعضای خانواده نیز به اتفاق یکدیگر در یک عمارت با ۱۰۰ اتاق زندگی می کنند.

 

 

 • معبد طلایی هند روزانه به بیش از ۱۰۰ هزار نفر صرف نظر از نژاد، مذهب و طبقه اجتماعی وعده غذای گیاهی می دهد.

 

 • کشاورزان در هند از کوکاکولا و پپسی به عنوان یک آفت کش ارزان استفاده می کنند!


Link

(0) نظر

سرزمین شعر و شعور؛ روایت سفر یک گردشگر خارجی به ایران

پنج شنبه بیست و دوم 6 1397

سفر به ایران برای خیلی از گردشگران، خاطره انگیز ترین سفر بوده است. کشوری با مردمانی مهربان و مهمان نواز، دیدنی های تاریخی و طبیعی و صد البته فرهنگی غنی که برای گردشگران غربی جذابیت زیادی دارد. این نظر خیلی از آنهایی است که به ایران سفر کرده و بعد داستان سفر خود را منتشر کرده اند. به این امید که باورهای غلط در مورد ایران را تغییر دهند. آنچه در زیر می خوانید، روایت سفر اِلی کلیرلی استرالیایی به ایران است که بلیط هواپیما برای شما نقل می کند.

 

میخای بری ایران؟جدی؟؛ چرا ایران؟؛ امیدوارم تبدیل به یک افراطی نشوی“.

اینها تنها بخشی از پاسخ هایی بودند که وقتی به دوستانم گفتم که قصد سفر به ایران با خرید بلیط هواپیما را دارم، از آنها شنیدم. به علاوه توصیه های زیادی هم از خیلی ها دریافت کردم: “از اینجا و آنجا عکس نگیر، هرگز به کسی نگو که نویسنده هستی” و توصیه هایی از این قیبل که اگر قرار بود حتی به نیمی از آنها هم گوش کنم، هرگز قدم به ایران نمی گذاشتم. اما خوب علی رغم این جو منفی من تصمیم خود را گرفتم. فکر می کنید نتیجه سفر من چه بود؟ شاید بتوانم عصاره سفر چند روزه ام به ایران را با شما هم به اشتراک بگذارم.

 

چقدر دیگران در مورد این کشور در اشتباه هستند

حداقل برای آنهاییکه در غرب زندگی می کنند، همه چیز با رسانه ها، اخبار و تبلیغات آنها گره خورده است. بنابراین هر کشوری که در قالب این تبلیغات نگنجد، خطرناک تلقی می شود و یک مثال خوب در این زمینه هم ایران است. اما در حقیقت گاهی این برداشت ها و قضاوت های نادرست ماست که خطرناک است. درست بر خلاف آن چیزی که همه می گویند، در ایران در تمام دو هفته ای که مهمان بودم، مسحور زیبایی، مهمان نوازی و خوشرویی مردم شدم. تبلیغاتی که در مورد کشورهایی مانند ایران به خورد ما داده می شود، هیچ تناسبی با زندگی روزمره مردم ندارد.

معنای واقعی ادب را در ایران دیدم

قبلا هرگز درک نکرده بودم که چقدر گستاخ و بی ادب هستم! بعد از هفت سال زندگی کردن در هلند، دیگر به این موضوع عادت کرده بودم که کسی در را توی صورتم باز کند، کسی مرا به جلو هل دهد یا از من بخواهد که سهم دقیقم را از صورتحسابم پرداخت کنم. اما به نظر من تمام ملیت های دنیا می توانند درس هایی از مهمان نوازی ایرانی ها را بعد از بلیط هواپیما ارزان بگیرند.

آخرین باری که از راننده در مورد قیمت سئوال کرده اید و او در پاسخ گفته “قابلی ندارد”، کی بوده است؟ خوب البته این به این معنبعد از ا نیست که شما نباید چیزی پرداخت کنید، این همان تعارف معمول ایرانی هاست. در واقع تعارف یک شیوه مرسوم آداب معاشرت در بین ایرانی هاست و البته من به اندازه کافی خوش شانس بودم که افتخار صحبت با مردمانی چنین گرم  و خوش برخورد را داشتم.


زیبایی معماری اسلامی خیره کننده است

به نظر من در اروپا در مورد زیبایی کلیساهای جامع و در آسیا هم معابد رنگارنگ بودایی ها و هندوها اغراق شده است. شاید زیبایی مسجدها آن هم در ایران چیز دیگری باشد. وقتی به شیراز، اصفهان یا حتی یزد قدم می گذارید، باید خود را برای شگفتی آماده کنید. به خصوص آرامگاه شاهچراغ در شیراز که از زمین تا سقف با جواهرات مزین شده است. یا حتی قدم به اصفهان، نصف جهان بگذارید تا مسحور رنگ های آبی و کاشی های ظریف مسجد شاه شوید؛ مناره ها و کاشی کاری ها که دیگر جای خود دارند.

در مورد محتویات کمد لباس خود هم تجدید نظر خواهید کرد!

ایران قوانین خاص خود را در زمینه حجاب دارد. بنابراین برای من به عنوان یک گردشگر خانم هم پوشیدن لباس های خاص و داشتن حجاب ضروری بود. به این صورت که تمام بازدیدکنندگان باید بازوها و پاهای خود را بپوشانند. البته پوشیدن لباس های آستین کوتاه برای مردان مانعی ندارد. خانم ها نیز باید موهای خود را پوشانده و بخش هایی از بدن خود را بپوشانند. قبل از سفر به ایران با خرید بلیط خارجی نگاهی به کمد لباس هایم انداختم؛ هیچ کدا برای سفر به ایران مناسب نبودند! اما خوب پوشیدن لباس های بلند و گشاد و با رنگ های روشن تجربه جالبی برای من بود.

با وجود اینکه درست در میانه تابستان به ایران سفر کرده بودمف به واسطه پوشیدن این لباس ها از آفتاب سوختگی خبری نبود. علاوه بر همه اینها، به این نتیجه رسیدم که چقدر در مورد کلیشه های رایج در مورد حجاب و زنان ایرانی در اشتباه بودم. داشتن حجاب به این معنی نبود که زنان نمی توانند آزادانه در محیط های مختلط بچرخند یا حضور داشته باشند.

سفر نکردن به ایران سخت است نه سفر کردن!

با فرهنگ غنی، میراث به جای مانده از جاده ابریشم، کباب های خوشمزه، مسجدهای زیبا، بازارهای شلوغ و مهم تر از همه مردم مهربان و خوش برخورد نمی توانید خود را فریب دهید که جایی هم بهتر از ایران برای سفر کردن می تواند وجود داشته باشد.

Redirect


(0) نظر
X